[wonderplugin_slider id=1]

نشست «مدیر اقتصادی آرمانی» روز سه شنبه در تاریخ 10 مرداد ماه 1402 در خانه اندیشه‌ورزان و به دعوت جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی و مشارکت اندیشکده اقامه عدل و با حضور برخی چهره های موفق مدیریتی، اساتید، پژوهشگران و علاقمندان حوزه اقتصاد برگزار شد.*
💠 در ابتدا دبیر نشست و مسئول باشگاه مدافعان اقتصاد مردمی ضمن مقدمه ای، تبیین ویژگی های «مدیر اقتصادی آرمانی» و بازنشانی دو «مفهوم اقتصاد آرمانی» و «مدیریت اقتصادی» را از اهداف این نشست دانست.مسعودیان، تغییر کلیشه های ذهنی غلط، مبارزه با جریان های ضد مردمی و درک صحیح از فضای صحیح مشارکت را از مهم ترین وظایف یک مدیر اقتصاد مردمی دانست.
🔷 در ادامه مهندس سجادی مدیر انجمن خیرین توسعه علم و فناوی به انتقال تجربیات خود پرداخت و بیان داشت: تغییر نگرش به سوی اقتصاد تولیدمحور باید از دولت شروع شود و کلید آن به دست جوانان است.وی افزود: یک مدیر اقتصادی خوب بایستی با بسترسازی مناسب، به ایجاد بازار کار برای شرکت‌های مردم پایه و یا تعاونی‌ها بپردازد و با درگیر کردن جوانان به سمت بازار کار با استفاده از توسعه دانش و فناوری، آنها را به سمت حل مشکلات اقتصادی سوق دهد.
🔶 در این نشست همچنین دکتر توکلی مدیر اندیشکده اقامه طی ارائه دیدگاه های علمی خود گفت: عدالت اجتماعی را می‌توان به‌عنوان بزرگ‌ترین هدف از تشکیل حکومت اسلامی تلقی کرد.مدیر اندیشکده اقامه عدل قوام را هویت اصلی اقتصاد دانست و گفت: تولید، نسل و مال در قوام اهمیت دارند و برای داشتن نظام اجتماعی پایدار، باید حتماً تعادل سه ضلع مدیریت از جمله فعالیت عادلانه، انتصاب صالح و نظارت مداوم تقویت شود.
🔰 در ادامه دکتر حسنی نماینده سابق گروه تولید بار اول و پژمان عرب مدیر نشریه دانشمند به طرح دیدگاه های خود پرداختند...
🔹🔹 حسنی: بایستی یک مطالبه مردمی جدی در جهت مردمی شدن اقتصاد شکل گیرد و مردم جهشی را نسبت به پس از انقلاب در این موضوع احساس کنند؛ برای این کار ما مدیری می‌خواهیم که وامدار کسی نباشد.🔸🔸 عرب: رؤیای مدیران جهادی در دهه هفتاد باعث شده که الان به 20 کشور داروهای بیوتکنولوژی صادر کنیم. مدیریت جهادی که رهبر انقلاب چندین سال قبل شاخص‌های آن را گفته‌اند در بحث مدیر اقتصادی آرمانی بسیار کلیدی است.
⏮️ حضار، نشست را با بخش پرسش و پاسخ بهع پایان بردند و علاقمندان و دغدغه مندان سوالات خود را از خبرگان جلسه پرسیدند.
♻️ این نشست در راستای پیش نشست های افتتاحیه جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی است که در تاریخ 26 مهر ماه و همزمان با کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی برگزار می شود.